Националното състезание по БДП – областен кръг

Училищните отбори на СУ „Христо Ботев“ взеха участие в Националното състезание по БДП – областен кръг, което се проведе на 25.04.2026 г. в град Сливен.  

Учениците демонстрираха добра подготовка по теоретичната част, като показаха сериозни познания по правилата за движение, пътните знаци и сигнализацията. По време на практическите задачи участниците проявиха концентрация и бърза реакция, като спазваха изискванията за безопасност и коректност.

– Отборът във възрастова група V–VII клас завоюва III място.

– Отборът във възрастова група VIII–X клас спечели II място.

Отборите достойно представиха училището и показаха, че системната подготовка и добрата организация водят до положителни резултати.

Поздравяваме учениците и техните ръководители за положените усилия, отборния дух и достойното представяне, и им пожелаваме още бъдещи успехи!