-

 

Уважаеми родители,

Информираме ви, че всички деца, чиито родители са подали заявление за участие в първи етап, са успешно класирани.

  • Остават свободни места: 3 (три)

📅 СРОКОВЕ И РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА ЗАПИСВАНЕ

Записването ще се извършва в стая № 1 в централната сграда на училището при следния график:

Така изглежда успехът! Златни и сребърни медалисти от финалното състезание на Сдружение на българските начални учители. Мого усмивки и цяла колекция от медали! Гордеем се с вас, малки шампиони с големи знания!

Днес в СУ „Христо Ботев“ посрещнахме с гордост, аплодисменти и много вълнение нашия волейболен отбор за момичета 5–7 клас, който завоюва историческото второ място на финалния етап на Ученическите игри в България.

Капитанът на отбора Дария Димитрова връчи купата на директора на училището г-жа Няголова – символ на успеха, който момичетата донесоха на цялата училищна общност.

На 1 юни – Международния ден на детето, градската градина се изпълни с радост, смях и незабравими емоции. По инициатива на Ученическия съвет при СУ „Христо Ботев“ учениците от VII, VIII, IX, X и XI клас организираха истински празник за най-малките – учениците от IVА, IVБ и IVВ клас, както и деца от ДГ „Надежда“.

 

По повод 17 май – Ден на българския спорт, учениците от начален етап при СУ „Христо Ботев“ участваха в турнир по лека атлетика, организиран от Клуб по Лека атлетика „Загорец“.

Пролетта разтила своята пъстра палитра, а Великден я изпълва с особена светлина. 

Учениците на допълнителна подкрепа Радослав Петров, Преслав Денкин, Иванка Господинова, Кирисл Русев, Благовест Иванов, Васил Борисов и Дончо Дончев се включиха в конкурса:

“Цветен свят- Великденска магия”, организиран от РЦПППО - гр. Сливен и получиха грамоти за уменията, старанието и любовта вложени в рисунките им. 

Великденската магия е в това, да събира, да стопля и напомни, че светът е цветен и красив когато е споделен.

    На 15.05.2026 г. се проведе традиционният прием на кмета на Община Нова Загора - Галя Захариева, организиран в чест на учителите и дейците по повод 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

    Част от педагогическите специалисти от екипа на Средно училище “Христо Ботев” бяха наградени за своя значим принос и всеотдайна работа в сферата на образованието.

Почетен плакет със знака на Община Нова Загора получиха:

На 15.05.26 г. учениците от клуб по БДП в СУ “Христо Ботев“ превърнаха класната стая в истинска арена на знанието и отговорността. Под надслов „На пътя животът е с предимство“, участниците демонстрираха,че пътната безопасност не е просто учебен предмет, а кауза.

До 25 август абитуриентите, които не са започнали работа, трябва да декларират и платят сами здравните си вноски за юли 2026 година. За целта е необходимо те да:
Подадат в НАП Декларация образец 7 – за възникване на задължение за внасяне на здравноосигурителните вноски
Направят първата си здравна вноска (22,03 евро/месец)
Всичко това става в офис на приходната агенция или по пощата с обратна разписка.

С голямо вълнение част от учениците на допълнителна подкрепа се включиха в конкурса за детска рисунка „Цветен свят – великденска магия“, организиран от РЦПППО – Сливен. С топлата подкрепа на ст. ресурсен учител Кристиана Иванова и логопед Даниела Младенова, децата претвориха празничния дух в прекрасни творби.